/Files/images/storya/1 історія.jpg /Files/images/storya/2 історія.jpg



Школа була заснована в умовах початку національного відродження, або, як тоді називали цей процес, українізації. Природно, що в столичній області першими почали з’являтися навчальні заклади з українською мовою викладання.

Так у Балаклії з’явилась українська зразкова середня школа №1.

Будинок школи був збудований у 1818 році, в часи так званої «аракчеєвщини». Після встановлення Радянської влади тут працював Балаклійський ревком. А з першого вересня 1922 року в цьому будинку почала працювати школа.

Перший директор – Шевченко Олександр Андрійович, учитель географії. В свій час директорами школи були Бойко П.І., Зінченко О.І., Нерубаський М.І., Філатова Р.І., Сухов Я.І., Чаусенко Н.І., Тризна О.А., Дятлов Ю.А., Попов В.М., Бовдуй С.П., Волошина Л.О.

Значний внесок (1980-1999 р.р.) у виховання не одного покоління вніс учитель історії та філософії, директор школи, депутат Верховної Ради І скликання Тризна Олександр Андрійович.

З 1 вересня 2022 року очільником ліцею стала тимчасово виконувач обов'язків директора ліцею Обізна Людмила Євгенівна, вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист.

Спогад про людину з великим серцем

Умирають майстри, залишаючи спогад, як рану.В барельєфах печалі уже їм спинилася мить…Ліна Костенко

Наше життя на землі не є вічним. У людини, на жаль, дуже короткий вік, але довга і невгасима пам’ять… Тож у ці святкові новорічні дні згадаймо нашого славетного земляка, Великого Майстра педагогічної ниви Олександра Андрійовича Тризну, якому 3 січня 2023 року мало б виповнитися 93 роки.

Олександр Андрійович відомий кожному з нас як щирий патріот України, громадський і політичний діяч, талановитий управлінець, багаторічний директор першої міської школи, професійний історик і справжній учитель, літератор і просто людина в великим серцем.Він присвятив своє життя людям і залишив глибокий слід у серці кожного балаклійця. Під час його головування змінилось обличчя нашого міста. Це з його ініціативи побудовано автовокзал, школи №2, №6, новий корпус школи №1, Комсомольську гірку, яка стала візитною карткою Балаклії, реконструйовано площу Ростовцева… І це далеко не повний перелік його добрих справ.Любив мистецтво, дружив з письменниками, поетами, відомими акторами. Серед його гостей були незабутній улюбленець мільйонів українців Леонід Биков, видатні актори харківських театрів О. Сердюк, Л. Тарабаринов, Є. Лисенко, М. Крушельницький, справжні майстри слова Р. Третьяков, М. Шаповал, Л. Тома, Ю. Стадниченко.

Олександр Андрійович був людиною, яка постійно світилася добротою, повагою і любов’ю до всіх. Для нього громадянська позиція була на першому місці, а такі слова, як честь, справедливість і гідність, мали принципове моральне значення. Його відрізняла глибока внутрішня вимогливість до себе.Він був завжди готовим прийти на допомогу не тільки друзям, але навіть незнайомим людям - саме це складало зміст його життя, відданого Україні, яку він любив, як матір, ніжно і щиро, усім своїм єством. Олександр Андрійович свято вірив у те, що Балаклія, Балаклійський район мають майбутнє, як і вся Україна, що стала його вічним талісманом.

Колектив нашого закладу пишається тим, що Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 з гордістю носить ім’я Олександра Андрійовича Тризни.

Як педагог-наставник виховав не одне покоління вчителів. З усіма бідами й радощами ми всі йшли до нього, як до батька, і були впевнені, що завжди отримаємо підтримку. Він створював сприятливі умови для розвитку педагогічної майстерності кожного вчителя, підтримував і плекав таланти, мав у своєму серці Божу іскру і міг запалити душі інших. Як управлінець найвищого ґатунку, умів створити позитивний мікроклімат і для учнів, і для нас, вчителів.

Його немає з нами, але хотілося б, щоб він знав про те, що його дорогою до світла крокують випускники та педагоги нашого закладу освіти. Сьогодні кожен учитель працює сумлінно, наполегливо й натхненно, щедро передає міцні знання і досвід дітям – майбутньому поколінню нашої держави, виховує в них найкращі загальнолюдські цінності, патріотичні почуття, зберігаючи найкращі традиції, започатковані Олександром Андрійовичем, який глибоко розумів дитячу душу, відчував її біль і завжди з великою любов’ю підтримував.Доброта, надзвичайна порядність внутрішня культура, тактовність, вишукана інтелігентність та педагогічна спадщина Тризни служитимуть зразком для кожного з нас!У нашій пам’яті він житиме, поки живі ми, залишаючись у серцях надійним товаришем і мудрим порадником, найкращим Учителем і справжнім Майстром, з яким нам працювалось так впевнено, надійно і спокійно… Саме з ним ми відчували себе захищеними!Це про таких, як Олександр Андрійович, писала Ліна Костенко:

Дуже дивний пейзаж: косяками ідуть таланти…Сьоме небо своє пригинає собі суєта. При майстрах якось легше. Вони - як Атланти.

Держать небо на плечах. Тому і є висота...

Отже, головна задача нашого колективу сьогодні - втримати, збереги, примножити і пронести через роки цю висоту.

Кiлькiсть переглядiв: 1641